Budućnost ne ume sa Ljubljančanima, novi poraz!

četvrtak 21.01.2021.
20:51

Posle meča u Evrokupu, Cedevita Olimpija i u ABA ligi savladala Budućnost.

Cedevita Olimpija i Budućnost večeras su konačno odigrali zaostali meč petog kola ABA lige, samo dva dana posle susreta na istom mestu, u Ljubljani, u okviru Top 16 faze Evrokupa.

I ponovo su Ljubljančani izašli kao pobednici, ovoga puta još ubedljivije, rezultatom 95:84.

Posle ovakvog epiloga, Cedevita Olimpija sada ima skor 9-3, a Budućnost je pretrpela treći poraz i ima jednu pobedu više od večerašnjeg rivala.

Podgoričani su tokom prve i početkom druge četvrtine bili nešto bolji rival, imali su blagu rezultatsku prednost, ali onda sledi period znatno bolje igre domaćina, koji je do poluvremena napravio preokret, a u trećoj četvrtini praktično prelomio meč u svoju korist.

Prednost Cedevita Olimpije iznosila je i dvadesetak poena razlike, a gosti su u finišu tu razliku prepolovili i donekle ublažili poraz.

Jaka Blažič je ponovo briljirao,  upisao je 28 poena, a pratio ga je Džons sa 20 postignutih poena. Kod gostiju najefikasniji Melvin Edžam sa 18, Danilo Nikolić je upisao 14, a Nikola Ivanović 13 poena.