subota 04.01.2020.
19:03

Podgoričani se ''kockali'', ali domaćin nije uspeo da ih kazni.

BETAPHOTO/ABA liga/Mornar/MEDIA Pro/DS

U 14. kolu Budućnost je večeras gostovala u Kopru, gde je teže nego što se očekivalo savladala domaću Primorsku sa 78:75.

Ovo je Podgoričanima jedanaesta pobeda, a Primorska je pretrpela i šesti poraz, treći uzastopni.

Posle prvog poluvremena činilo se da je pobeda ekipe Budućnosti gotova stvar, jer je na semaforu stajalo 50:32  u njihovu korist, ali drugo poluvreme donelo je potpuno dugačiju sliku na terenu.

Primorska ne samo da se nije predavala, nego je uspela da nadoknadi ogroman rezultatski minus, čak i da povede u poslednjoj četvrtini, ali u samom finišu je ipak presudio veći kvalitet gostiju i njihov znatno veći izbor igrača.

Kobs i Kilpatrik su sa po 15 poena bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Šehović ih je pratio sa 13, a u ekipi Primorske istakli su se Hodžić sa 23, Vončina sa 17 i Marinković sa 14 poena.