sreda 25.01.2023.
22:05

Promiteas preskočio Podgoričane na tabeli.

AdmiralBet ABA liga/Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Promiteasa u Patri sa 81:72, pa su pali na šesto mesto na tabeli grupe B Evrokupa.

Budućnost posle 12 odigranih kola ima skor 7-5, a isti učinak, uz bolji međusobni skor ima Promiteas.

Osim u prvoj četvrtini, koja je bila izjednačena, grčki tim je kontrolisao dešavanja na terenu i stalno povećavao prednost do 35. minuta, kada je bilo "plus 16" (77:61).

Tada je bilo jasno ko će pobediti, a rekordnih "minus 17" Podgoričani su imali u 38. minutu (81:64).

U finišu je trener domaćih Hristopulos dao šansu mladima, što je Budućnost iskoristila da serijom 8:0 ublaži poraz.

To nije ništa promenilo, jer su u međusobnom skoru, koji bi mogao da odlučuje o pozicijama nakon 18. kola, svakako gori od Promiteasa, jer su ga u Podgorici savladali nakon produžetaka sa 95:89.

Tim Vladimira Jovanovića nije imao nikakva rešenja za Arnoldasa Kulboku, koji je ubacio 30 poena.

Kod Podgoričana su dvocifren učinak imali Erik Grin sa 16, Petar Popović i Kameron Rejnolds sa po 14, te Alfa Kaba sa 10 poena, koji je imao i 12 skokova.

U grupi A je večeras Liatkabelis kao domaćin pobedio Burž sa 92:88, dok je Bursa poražena na svom terenu od Prometeja sa 94:92.