Budućnost raspucana u Baru, derbi rešen već u prvoj četvrtini!

nedelja 18.12.2022.
20:52

Izvanredna igra Podgoričana u napadu.

AdmiralBet ABA liga/Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su večeras u crnogorskom derbiju ekipu Mornara u Baru rezultatom 104:87, u okviru 11. kola AdmiralBet ABA lige.

Ovo je sedma pobeda ekipe Vlade Jovanovića, a četvrta u poslednjih pet kola. Kod Barana je sve obrnuto - sedmi poraz, a četvrtu u poslednjih pet kola.

Budućnost je izvanredno započela utakmicu i maltene već u prvoj četvrtini rešila pitanje pobednika, jer je u tih deset minuta stigla do vođstva od 37:13!

Sve do kraja je za goste bila rutina, pa derbi nije ispunio očekivanja, bar kada je rezultatska neizvesnost u pitanju.

Rejnolds je sa 16 poena predvodio pobedničku ekipu, Atić i Ilić su ga pratili sa po 12, a Bel-Hejns je upisao 11.

Mornar je imao dvojicu igrača sa dabl-dabl učinkom, ali mu to ništa nije vredelo. Deron Rasel je upisao 27 poena i 12 asistencija, Antonio Vranković 10 poena i 11 skokova, a uz njih se istakao i Pecarski sa 12 poena i pet skokova.