nedelja 21.01.2018.
20:38

Lider ABA lige nastavio sa odličnim igrama i rezultatima.

aba-liga/Crvena zvezda mts

Ekipa podgoričke Budućnosti učvrstila se na prvom mestu na tabeli ABA lige, pošto je večeras pred svojim navijačima deklasirala ljubljansku Olimpiju rezultatom 88-66.

Džikićev tim je tokom svih 40 minuta igre kontrolisao dešavanja na terenu, a sve je rešeno još tokom treće četvrtine koju je domaćin dobio sa 24:9.

Podgoričane je do pobede predvodio odlični Nikola Ivanović sa 22 poena, a dvocifren poenterski učinak imali su i Gordić i Gibson sa po 14 postignutih poena.

U ekipi Olimpije najbolji Oliver sa 24 poena, a Badžim i Hrovat su upisali po 11.

Budućnost sada ima učinak od 15 pobeda i dva poraza, a Olimpija je pri samom dnu tabele sa skorom 5-12.

Dodajmo još i da najnovije pojačanje Budućnosti Džastin Doelman nije dobio priliku da debituje, iako je bio među 12 igrača koje je večeras Džikić izveo na teren.