Budućnost se oporavila od poraza od Partizana, važan trijumf u Evrokupu!

sreda 16.03.2022.
20:52

Ubedljiva pobeda Džikićevog tima.

AdmiralBet ABA liga/Dragana Stjepanovic

Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su večeras na svom terenu, u 15. kolu Evrokupa ekipu grčkog Promiteasa rezultatom 90:77 i tako se izdvojili na trećem mestu na tabeli sa devet pobeda i šest poraza u Grupi B.

Podgoričani su ovaj trijumf ostvarili posle dva vezana poraza u prethodna dva kola, ali i posle poraza od Partizana proteklog vikenda u derbiju AdmiralBet ABA lige.

Ekipa Aleksandra Džikića je odlično odigrala prvu četvrtinu, koju je dobila sa 26:16 i do kraja meča nijednom nije dozvolila gostima da povedu. Najviše što je Promiteas uspeo večeras bilo je izjednačenje na 50:50 početkom treće četvrtine, ali je u četvrtoj Budućnost stigla i do ''plus 19'' i do kraja rutinski obavila posao.

Petar Popović sa 15 i Vladimir Micov sa 12 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a po 11 su upisali Rid i Sili. Kod gostiju najefikasniji Grant sa 23, a nekadašnji kapiten Partizana Mihajlo Andrić je meč završio sa 10 poena i dve asistencije.