Budućnost se razgoropadila u drugom poluvremenu!

subota 26.11.2022.
20:57

Posle slabe igre u odbrani u prvom poluvremenu, Budućnost zaigrala mnogo bolje u nastavku.

AdmiralBet ABA liga/Buducnost VOLI/Filip Roganovic

Završena je još jedna utakmica osmog kola AdmiralBet ABA lige, a posle pobede Borca nad Mornarom, večeras je bodove na svom terenu osvojila i podgorička Budućnost koja je opravdala ulogu favorita protiv Cibone.

Na kraju, ubedljivih 97:76 za ekipu Vlade Jovanovića, ali prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovakav ishod, jer je Cibona u treću četvrtinu ušla sa prednošću od 50:48.

Međutim, drugo poluvreme je donelo mnogo bolju igru Podgoričana u odbrani, pa su u odnosu na prvih 20 minuta, u nastavku prepolovili broj primljenih poena.

Budućnost sada ima skor 5-3, a Cibona je pretrpela treći uzastopni, a ukupno peti poraz od početka sezone.

Aleksandar Lazić je sa 27 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratio ga je Tre Bel-Hejns sa 17 poena i pet asistencija. Kod gostiju Ljubičić 16, Aranitović 12 uz šest skokova, a Kapusta 12 poena, šest skokova i sedam asistencija.