nedelja 23.01.2022.
18:35

Odigran je i drugi meč AdmiralBet ABA lige.

Igokea/Nikola Vuruna

Košarkaši Budućnosti pobedili su Igokeu rezultatom 82:79 u okviru 17. kola AdmiralBet ABA lige.

Prvu četvrtinu Budućnost je bolje otvorila. Posle sedam minuta i serije od 9:0 imala je prednost od 17:8. Međutim, domaći su smanjili razliku na četiri poena zaostaka pred drugi period.

Druga deonica je bila prilično neizvesna. Igokea je jurila zaostatak, stizala, u jednom momentu i povela, ali je ponovo crnogorska ekipa bila ta koja je imala prednost na kraju.

Konačno veća razlika napravljena je u trećem periodu kada je Budućnost zahvaljujući nekoliko mini-serija stigla do dvocifrene prednosti. Domaća ekipa je pred kraj smanjila na jednocifren zaostatak, pa je pred poslednju četvrtinu  bilo 65:59.

Budućnost je šutom sa distance stigla do 80:69 tri minuta do kraja utakmice. Potom je Igokea vezala sedam poena, ali već je bilo suviše kasno za preokret.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Rid sa 15 poena i devet skokova, dok su Barović i Micov upisali po 10.

Igoku je predvodio Robinson sa 19 pona, Voler je stao na 12, a Radanov i Ilić po 11, s tim što je Ilić upisao i osam skokova, a Radanov šest asistencija.