subota 25.03.2023.
23:11

Podgoričani se iskupili za debakl protiv Gran Kanarije u Evrokupu.

AdmiralBet ABA liga/SC Derby/Filip Roganovic

Poslednja današnja utakmica u okviru 23. kola AdmiralBet ABA lige odigrana je večeras u Podgorici, gde je Budućnost kao gost savladala gradskog rivala SC Derbi sa 86:69.

Ako posmatramo samo AdmiralBet ABA ligu, ovo je nastavak duge serije pobeda ekipe Budućnosti, ali je pre nekoliko dana tim Vlade Jovanovića doživeo težak poraz od Gran Kanarije u Evrokupu gde nije uspeo da se izbori za prednost domaćeg terena u osmini finala.

Večerašnja utakmica bila je rezultatski ravnopravna tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku Budućnost dominirala. Gosti su u trećoj četvrtini stigli do dvocifrene prednosti i do kraja su tu prednost i dodatno uvećali.

Tre Bel-Hejns je sa 17 poena, osam asistencija i pet skokova bio najbolji u pobedničkoj ekipi, Grin i Popović su upisali po 13, a Kaba 11 poena, uz sedam skokova.

Kod domaćih Ivišić i Tasić po 14 poena.

Budućnost je tako stigla do 16. pobede u 22 odigrana meča i učvrstila se na trećem mestu na tabeli, a SC Derbi je na osmom mestu sa skorom 10-13.