Budućnost upisala devetu pobedu, još ima šanse za četvrto mesto!

utorak 07.03.2023.
21:50

A ako se ništa ne promeni na tabeli, ove dve ekipe bi mogle da se sastanu i na startu nokaut faze.

AdmiralBet ABA liga/Buducnost VOLI/Filip Roganovic

U Evrokupu se igraju utakmice 15. kola, a ekipa podgoričke Budućnosti je večeras na svom terenu u ''Morači'' savladala ekipu Hapoela iz Tel Aviva rezultatom 89:79.

Ovo je deveta pobeda ekipe Vlade Jovanovića u Grupi B, u kojoj trenutno zauzimaju šesto mesto sa skorom 9-6 koliko ima i petoplasirani Promiteas, a u preostala tri kola do kraja ligaškog dela sezone Podgoričani će pokušati da se domognu četvrtog mesta koje donosi prednost domaćeg terena u osmini finala. Tu poziciju trenutno zauzima Pariz sa skorom 9-5, uz meč manje koji će odigrati u sredu u Hamburgu.

Budućnost je sjajno odigrala prvo poluvreme, pogotovo drugu četvrtinu koju je dobila sa 31:16, a posle 20 minuta igre vodila je sa 52:34.

U nastavku je domaći tim uspeo da sačuva prednost, iako je Hapoel do kraja ublažio poraz.

Grin je sa 21 poenom bio najefikaasniji kod Podgoričana, Rejnolds ga je pratio sa 16, a Popović je upisao 12 poena. Kod gostiju najbolji Onuaku sa 14 poena i 10 skokova.