nedelja 10.04.2022.
09:39

Doduše, sinoć su umalo prokockali pobedu.

aba-liga.com/Crvena zvezda mts

Znate već da će turska Bursa biti Partizanov rival u osmini finala Evrokupa, a ova faza takmičenja počinje 19. aprila.

Rezultati ekipe koju sa klupe predvodi nekadašnji trener FMP-a i Crvene zvezde Dušan Alimpijević sada se prate sa posebnom pažnjom, a sinoć su upisali četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva u turskoj Super ligi, ukupno četrnaestu.

Bursa je u meču 27. kola sinoć savladala Bahčešehir rezultatom 80:78 i tako se približila mestu koje vodi u plej-of. Bahčešehir je jedan od glavnih rivala Bursi za tu poziciju i on sada na osmom mestu ima skor 14-12, a Bursa je uz meč manje na desetom mestu sa 14 pobeda i 11 poraza.

Alimpijevićev tim je sinoć posle prvog poluvremena imao 12 poena prednosti, ali je u poslednjoj četvrtini Bahčešehir uspeo da uhvati priključak i meč uvede u neizvesnu završnicu. Prišli su gosti i na poen zaostatka, ali je Bursa u penal-završnici uspela da odbrani trijumf.

Odličnu partiju u ekipi Burse prikazao je Bitim sa 30 poena i šest skokova, Hejs je upisao 17, Nidam 12, a Endrjuz 10 poena i šest asistencija.