utorak 29.11.2022.
22:25

Smena na vrhu.

jlbourg-basket.com

U meču 6. kola Evrokupa u grupi A francuski Burž savladao je u gostima Huventud rezultatom 85:80.

Huventud je imao prednost tokom prvih 30 minuta igre, ali je ona posle svake četvrtine bila sve manja, da bi u četvrtoj Burž preokrenuo i tako došao do novog trijumfa.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Henri Elenson sa 16 poena, dok je dvocifren bio još samo Pep Buskets sa 15.

Burž je prvi na tabeli sa skorom 5:1, dok Huventud zauzima drugu poziciju sa četiri trijumfa i dva poraza.

U istoj grupi košarkaši Venecije slavili su ubedljivo na gostovanju Breši, a rezultat je bio 80:60.

Sve je bilo rešeno posle prvih 20 minuta igra kada je Venecija vodila sa čak 22 koša prednosti. Prednost je rasla i u trećoj četvrtini, da bi u poslednjih deset minuta domaći tim ublažio poraz.

U timu Breše su samo dvojica košarkaša bila dvocifrena, Si Džej Masinburg je ubacio 12 poena, a David Mos 10. U pobedničkoj ekipi najistaknutiji bio je Alerik Friman sa 22 poena, zatim Derek Vilis sa 13, te Amedeo Tesitori i Džordan Parks sa po 11 poena.

Posle ovog trijumfa Venecija je zauzela treću poziciju sa 4 pobede i 2 poraza, dok je Breša sedma sa dva pobede i četiri poraza.