subota 26.11.2022.
19:12

Više nema ekipa bez pobede.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Posle sedam uzastopnih poraza, ekipa Borca iz Čačka je upisala i prvu pobedu od početka sezone u AdmiralBet ABA ligi.

Čačani su večeras na svom terenu savladali ekipu Mornara sa 90:87, posle preokreta u drugom poluvremenu.

Gosti iz Bara su odličnom igrom u napadu uspeli da steknu osetnu prednost u prvoj četvrtini koju su rešili u svoju korist rezultatom 33:21.

Borac je već u drugom kvartalu zaigrao bolje i pred kraj poluvremena stigao na samo poen zaostatka, bilo je 48:47. Ipak, gosti na odmor odlaze sa četiri poena viška - 51:47, a Borac je prvi put poveo početkom treće četvrtine, rezultatom 57:56.

Od tog trenutka, Čačani su sve češće bili u vođstvu, pogotovo tokom poslednje četvrtine, kada je Mornar uspeo samo jedanput da izjednači. Finiš meča je pripao domaćima koji su uspešno održavali razliku od dva do četiri poena u svoju korist.

Najzaslužniji za ovaj trijumf Borca bili su Hanter Hejl sa 29 poena i Sava Lešić sa 19 poena i osam skokova, a Baranima nije bio dovoljan ''dabl-dabl'' Derona Rasela, koji se zaustavio na 30 poena i 10 asistencija. Uz njega, odličan je bio i Marko Pecarski sa 16 poena i osam skokova, ali sve je to slaba uteha za Barane koji su pretrpeli i peti poraz u osam odigranih kola.