subota 06.03.2021.
18:55

Cedevita Olimpija je i dalje nezaustavljiva u ABA ligi.

aba-liga.com/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Večerašnji program u okviru 20. kola ABA lige počeo je utakmicom u Čačku, gde je Cedevita Olimpija kao gost savladala ekipu Borca rezultatom 95:82.

Samo tokom prve četvrtine ekipa Marka Marinovića je uspevala koliko-toliko da parira objektivno boljim gostima iz Ljubljane, ali od druge četvrtine Cedevita Olimpija se rezultatski odvojila i do kraja meča se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će gosti dobiti ovaj meč.

Kendrik Peri je sa 21 poenom i osam asistencija bio najbolji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga Hopkins sa 14 i Jaka Blažič sa 12 poena, uz sedam asistencija i pet skokova.

U ekipi Borca znatno bolji od ostalih bili su Džons sa 26 poena i šest asistencija i Kočović sa 23 postignuta poena.

Ovo je Cedevita Olimpiji petnaesta pobeda u 18 odigranih kola, a Borac je nastavio seriju poraza i sada ih ima 14, uz samo četiri ostvarene pobede.