ponedeljak 04.04.2022.
21:24

Litvanski tim preuzeo četvrto mesto u Partizanovoj grupi.

Beta/Branislav Božić/Mo

Večeras je odigrana zaostala utakmica 13. kola Grupe A Evrokupa, a Lijetkabelis je kao gost ubedljivo savladao ekipu nemačkog Hamburga rezultatom 87:72.

Tim Nenada Čanka je već u prvoj četvrtini pokazao da je u Hamburg došao po pobedu i već posle deset minuta igre je vodio sa petnaest poena razlike, bilo je 23:8.

To nije bio samo kratkotrajni bljesak, Lijetkabelis je i u preostalih 30 minuta do kraja meča kontrolisao igru i rezultat, pa se pitanje pobednika gotovo nije ni postavljalo.

Lipkevičijus i Orelik su sa po 16 poena predvodili pobedničku ekipu, Đorđe Gagić je upisao 11, a Radičević četiri poena. Kod domaćih Bluit 19, Braun 17, Kotsar 16 poena.

Posle ovog trijumfa Lijetkabelis ima devet pobeda i šest poraza kao i španska Andora, ali litvanski tim ima bolji međusobni skor i preuzeo je četvrto mesto na tabeli. Hamburg je ostao na sedmoj poziciji sa šest pobeda i devet poraza.