sreda 30.03.2022.
20:03

Turk Telekom slavio u Litvaniji.

Beta/Branislav Božić/Mo

Košarkaši Turk Telekoma savladali su Lietkabelis rezultatom 75:77 u meču 17. kola grupe "A" Evrokupa.

Gosti iz Turske igrali su bolje u prvih dvadeset minuta i na poluvreme otišli sa tri poena prednosti (37:40).

U trećoj četvrtini Turk Telekom je održavao blagu rezultatsku prednost. Gosti su na startu poslednje deonice imali maksimalnih +7 (55:62), ali je Lietkabelis uspeo da se vrati i učini završnicu meča neizvesnom.

Koš za veliku pobedu i slavlje Turaka postigao je Aleks Perez šest sekundi pre kraja utakmice. Imao je Litekabelis poslednji napad, ali je Dovidas Giedraitis promašio produžetke.

Ubedvljivo najbolji igrač na meču bio je Samet Gejik sa 32 poena, on je ujedno i najzaslužniji za pobedu Turk Telekoma, pored njega jedini, dvocifren u pobedničkoj ekipi bio je Amerikanac Oberi Doukins sa 11 poena.

Kod Lietkabelisa bolji od ostalih bio je Panajotis Kalaicakis koji je ubacio 17 poena. Đorđe Gagić imao je 10 poena i sedam skokova.

Ovim porazom litvanske ekipe Partizan je i matematički obezbedio drugo mesto u grupi, dok će se Lietkabelis i Turk Telekom boriti za  peto mesto.

Prema sadašnjem stanju na tabeli grupe "B" Partizan bi u plej-ofu igrao protiv italijanske Venecije.