Čanak sjajno startovao sa Litvancima u Partizanovoj grupi

sreda 20.10.2021.
22:41

Kompletirano je prvo kolo.

Beta/Branislav Božić/Mo

U poslednjoj utakmici prvog kola Grupe A, ekipa litvanskog Lijetkabelisa koju sa klupe vodi srpski trener Nenad Čanak, savladala je kao gost u Poljskoj ekipu Slaska rezultatom 70:59.

Rezultatska neizvesnost trajala je do poslednje četvrtine, a u tih deset minuta tim Nenada Čanka je odlično odigrao pre svega u odbrani i na kraju stigao do ubedljive pobede.

Grk Kalaicakis je sa 12 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, Orelik je upisao 11, a zapaženi su bili i srpski internacionalci - Đorđe Gagić sa sedam poena i osam skokova i Nikola Radičević sa po šest poena i skokova, uz tri asistencije.

Dakle, pobede u prvom kolu Grupe A ostvarili su: Partizan, Huventud, Turk Telekom, Lokomotiva Kubanj i Lijetkabelis.

U poslednjoj utakmici Grupe B, Venecija je kao gost savladala francuski Burg sa 73:62.