19:53

Slaba partija Cedevita Olimpije i nova pobeda Budućnosti.

Cedevita Olimpija - Ales Fevzer

Pobeda ekipe Budućnosti na gostovanju Cedevita Olimpiji rezultatom 71:91.

Sjajno je Cedevita Olimpija počela utakmicu, povela je sa 6:0, čak dva i po minuta su gosti bili bez koša, ali su postigli za pola minuta čak šest poena i brzo su stigli do izjednačenja. Ipak, predvođeni Džonsom, Blažičom i Robinsonom domaći su stigli i do dvocifrene prednosti koja se polako topila.

Dosta jake odbrane na početku druge četvrtine, Cedevita Olimpija nije uspela da postigne poene skoro tri minuta, a zahvaljujući Iliću, Kamenjašu i Sulejmonu gosti su stigli do izjednačenja. Gledali smo kratko rezultatsku klackalicu, a onda Kamenjaš preuzima stvar u svoje ruke i pravi velike probleme odbrani domaćih. Posle trojke Tanaskovića, gosti odlaze na odmor sa 5 poena viška.

Treća četvrtina je prevagnula, već na startu serija 5:0, Ferel je ubacio u veću brzinu, kao i Sulejmon, posle čijih poena je bilo +16.

Rutinski je bilo sve do kraja za Budućnost koja je u potpunosti zaslužila ovu pobedu.

Tanasković 19 poena kod pobednika, Rajt je imao 15, a Ferel 14. U domaćem timu Džons 18, Stjuart 13.

Posle šest kola, Budućnost ima 5-1, dok Cedevita Olimpija ima 2-4.