sreda 26.01.2022.
23:15

Evo još nekih rezultata Evrokupa.

Ales Fevzer/Cedevita Olimpija

Košarkaši Cedevite Olimpije poraženi su od Burga rezultatom 76:69 u okviru 11. kola Evrokupa.

Burg je napravio razliku u drugoj deonici i poveo 37:25 na poluvremenu. Gosti iz Ljubljane su se probudili u trećoj deonici i prišli na sedam poena zasotatka, a u četvrtoj imali samo koš manje od protivnika. Ipak, usledila je trojkaška serija domaćih i slavlje na kraju.

Burg je predvodio Kurbi sa 13 poena, dok je Žilijen imao 12 poena uz 10 asistencija, a Benitez 10.

U Olimpiji istakao se Ferel sa 24 poena, Murić je imao 13 uz 12 skokova, Blažić 13 uz osam skokova.

Tim iz Ljubljane je sada na sedam poraza i tri pobede, dok je Burg na četiri pobede i sedam poraza.

Andora je u gostima lako savladala Trento rezultatom 82:71.

Posle prve neizjednačene četvrtine, sve vreme je vodio gostujući tim, koji je lako stigao do trijumfa.

Kod Andore najbolji je bio Kroford sa 15 poena, dok je Trentno predvodio Saunders sa 12.

Gran Kanarija slavila je protiv Promiteasa rezultaom 81:62.

Pobednički tim predvodio je Enis sa 18 poena, dok je u Promiteasu najviše ubacio Rej, 17 poena.