sreda 30.03.2022.
21:59

Partizan u plej-ofu protiv Venecije ili Burse.

AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Valensiju 82:76. u 17. kolu grupe "B" Evrokupa.

Slovenačka ekipa je tako nastavila svoju pobedničku seriju u Evrokupu, ovo je sedma uzastopna pobeda ekipe Jurice Golemca.

Presudna je bila druga četvrtina u kojoj su Ljubljačani slavili rezultatom 30:15 i  stigli do +13 na poluvremenu, bilo je 50:37.

Predvođeni Zoranom Dragićem i Jako Blažičem domaći su održavali stečenu prednost u trećoj četvrtini

Valensija je u poslednjoj deonici dodala gasa i prekrenula rezultat, u jednom trenutku španski tim imao je +3 (68:71),  ipak to nije poremetilo Cedevita Olimpiju koja igra sjajno u poslednje vreme, pa su domaći u neizvesnoj završnici stigli do novog trijumfa.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Zoran Dragić sa 17 poena, Jaka Blažič je ubacio 13 poena. U Valensiji najjefikasniji je bio Martin Hermanson sa 16 poena, dva manje ubacio je Majk Tobi.

Cedevita Olimpija se ovom pobedom probila na treće mesto sa skorom 10-7, Valensija je druga sa 11 pobeda i šest poraza.

Pored ove utakmice u grupi "B" Venecija je bila ubedljiva protiv Promiteasa 81:57.

Domaće je do pobede predvodio Amerikanac Mičel Vat sa 16 poena, u ekipi Promiteasa najbolji je bio Dimitris Agrevanis sa 22 poena.

Tako je ostalo otvoreno pitanje sa kim će se u plej-ofu sastati Partizan. U poslednjem kolu odlučivaće se da li će to biti upravo Venecija ili turska Bursa. Obe ekipe imaju skor od osam pobeda i devet poraza i bore se za šesto mesto, onaj tim koji u tome ne uspe biće protivnik "crno-belima".