22:30

Ljubljančani su ove sezone uglavnom veoma efikasni, ali su Španci našli recept da ih potpuno neutrališu.

AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Posle podgoričke Budućnosti, večeras je i Cedevita Olimpija ubedljivo poražena na svom terenu u okviru desetog kola Grupe B Evrokupa.

Ljubljančani su u Stožicama dočekali špansku Gran Kanariju, a gosti su bili znatno bolji i na kraju slavili sa ubedljivih 75:60.

Ovom pobedom Gran Kanarija je preuzela prvo mesto u grupi sa sedam pobeda i dva poraza, a Cedevita Olimpija je sada na 3-6 i nalazi se na deobi sedmog mesta sa turskom Bursom.

Već u prvoj četvrtini je Gran Kanarija stekla ubedljivu prednost, taj deo igre je dobila sa 23:7, a domaći do kraja meča nisu uspeli da se ozbiljnije rezultatski približe.

Jogi Ferel je bio najefikasniji u Cedevita Olimpiji sa 11 poena, Blažič i Edžim su upisali po 10, a debitovao je Zoran Dragić sa po dva poena, skoka i asistencije za 19 minuta u igri.

Kod gostiju najbolji Dilan Enis sa 14 poena i pet asistencija.

Ljubljančani u ponedeljak dočekuju Crvenu zvezdu u derbiju 17. kola AdmiralBet ABA lige.