Cedevita se ispucala u Beogradu, poraz u Veneciji

sreda 15.12.2021.
22:00

Ni traga od efikasnosti koju su pokazali za vikend protiv Partizana.

AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Odlična igra i pobeda nad Partizanom u derbiju AdmiralBet ABA lige bili su nagoveštaj da Cedevita Olimpija izlazi iz velike rezultatske krize, ali večeras su nastavili seriju poraza u Evrokupu.

U meču sedmog kola ovog evropskog takmičenja, Ljubljančani su pretrpeli peti poraz, i to peti uzastopni!

Ekipa Jurice Golemca je večeras poražena od Venecije u Italiji rezultatom 77:70, što je italijanskom timu treća pobeda u Grupi B.

Domaći su na poluvremenu imali sedamnaest poena prednosti, Cedevita Olimpija se vratila u trećem kvartalu, ali u poslednjih deset minuta Venecija nije dozvolila da dođe do preokreta.

Vat sa 17, Tonut i Vitali sa po 16 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Cedevita Olimpiju su predvodili Murić i Pulen sa po 12 poena, dok je Blažič upisao deset, uz čak 12 skokova.