20:45

Posle tri poraza, konačno slavlje.

Seth Wenig
Seth Wenig

Njujork Niksi su pobedili Milvoki Bakse u Božićnom specijalu NBA lige 129:122. Konačno, posle tri poraza ove sezone, u Medison skver gardenu slavio je domaći tim.

Niksi su bili prilično ubedljivi posle prvih 12 minuta, poveli su devet razlike, a poluvremenu su stekli dvocifrenu prednost pri rezultatu 62:51.

Milvoki je prišao u trećoj deonici, preko Janisa i Lilarda, smanjili na četiri poena zaostatka, ali su se Niksi ponovo "odlepili" u četvrtoj četvrtini. Milvoki je pripretio u drugom delu četvrtine, ali nije uspeo da nadoknadi zaostatak.

Džejlen Branson je bio ubedljivo najbolji sa 38 poena, četiri skoka i šest asistencija. Rendl je ubacio 24, a Baret 21. U redovima Baksa, Janis je imao 32 poena i 13 skokova, dok je Lilard imao isti poenterski učinak uz osam asistencija.