petak 27.10.2023.
23:15

Peti poraz Cibone.

Marko Ramljak/KK Zadar

Košarkaši Zadra ubedljivo su pobedili Cibonu kod kuće rezultatom 91:64 u okviru petog kola AdmiralBet ABA lige.

Prva četvrtina protekla je prilično neizvesno, što pokazuje i sam rezultat posle prvih 10 minuta kada je bilo 21:21.

U nastavku, Cibosi su potpuno pali, Zadar preuzeo inicijativu i poveo 10 poena razlike na poluvremenu.

Nije pauze pomogla gostima da se priberu i dođu sebi. Nisu pronalazili način za šut sa distance Zadra, koji je imao 24 poena prednosti pred poslednji kvartal u kom je dodatno povećao svoj prednost.

Najefikasniji kod pobednika bio je Božić sa 35 poena i šest skokva,Drežnjak je postigao 23, a Ramljak 14.

Kod CiboneMustapić je bio najbolji sa 19 poena, Buljan je stigao do 12 uz osam skokova, a Aranitović 11.