petak 20.10.2023.
22:03

Pokazali zube Zagrepčani, ali na kraju upisali četvrti poraz.

Filip Filipović/Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti savladali su Cibonu rezultatom 93:85 u okviru četvrtog kola AdmiralBet ABA lige.

Šutom za tri poena Budućnost je napravila razliku u prvoj četvrtini i povela tri poena prednosti posle prvih 10 minuta meča.

Gotovo identičan odnos snaga bio je i u drugoj četvrtini. Početkom kvartalaCibona je vezala dve trojke i povela 26:23, ali je ubrzo usledila serija domaćih od 6:0 za novo vodstvo, koje su sačuvali na poluvremenu pri rezultatu 43:41.

Otvorila je Budućnost dominantno treći kvartal, vezala šest poena, ali Cibona nikako nije uspela da pronađe priključak i stigne zaostatak, koji je samo rastao.

Sa +11 ušli su Podgoričani u četvrtu četvrtinu, povećali prednost na maksimalnih 16 poena razlike, ali je usledila serija Cibone za povratak na jednocifren zaostatak, međutim nikako nisu uspeli da stignu prednost.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Ros i Rajt sa po 16 poena. U Cibonu istakli su se Aranitović i Stajn sa isto toliko postignutih poena.