subota 17.12.2022.
21:03

Veliki trijumf Zagrepčana.

Cibona/Mihal Jacic/ABA liga

Košarkaši Cibone savladali su Igokeu rezultatom 77:76 (13:18, 20:23, 23:15, 21:20) u meču 11. kola AdmiralBet ABA lige.

Ekipa iz Laktaša vodila je u najvećem delu utakmice. Na poluvremenu gosti su imali prednost od 41:33, prethodno i makjsimalnih +12 (37:25), ali je Cibona sjajnom serijom 11:0 na startu  drugog dela  ekspresno preokrenula i utakmicu dovela u rezultatski egala.

Imali su gosti i +6 na sredini poslednje četvrtine (70:64), ipak im to nije bilo dovoljno.

Cibosi su preko raspoloženog Aranitovića uspeli da se izbore za neizvesnu završnicu, a trojkom Borne Kapuske na 20 sekundi do kraja tim iz Zagreba je poveo sa 76:74. U narednom napadu Igokee fauliran je Jošilo koji je bio polovičan sa linije "penala". Jošilu se na drugoj strani revanširao Bundović, a Igokea imala poslednji napad na meču pri vođstvu domaćih (77:75).

Voler je uzeo poslednji šut za ekipu Dragana Bajića, promašio trojku, ali je Jošilo uhvatio lotpu ispod obruča Cibone i izborio nova slobodna bacanja za produžetak, prvo je pogodio, ali drugo promašio za kraj drame u Zagrebu.

Domaće je u "Draženovom  domu" do pobede predvodio Slovenac Blaž Mesiček sa 19 poena, sjajan je bio i srpski internacionalac Aleksandar Aranitović koji je ubacio 16 poena.

U gostujućoj ekipi po 15 poena postigli su Marko Jošilo, Stefan Đorđević i Nikola Tanasković.

Ovo je Ciboni četvrta pobeda u AdmiralBet ABA ligi, sada su na skoru 4-7, dok Igokea ima pet pobeda i šest neuspeha.