Čović: "Oko Pešića se prave senzacije, nisam nezadovoljan kako ide!"
Ko će biti selektor?
Povezane vesti
(VIDEO) Jović došao u majici "R9", pa za Sportske otkrio za koga navija na Mudnijalu
(VIDEO) Okupili se košarkaši Srbije, Jokić ih dočekao
Pismo bivšeg reprezentativca Svetislavu Pešiću: "U glavi samo jedna stvar, da igram za Zvezdu i da me ti treniraš..."
Alimpijević objavio spisak - Jokić predvodi Srbiju u kvalifikacijama za Mundobasket
Jedno od pitanja za Nebojšu Čovića jeste i pitanje selektora.
Novi predsednik Košarkaškog saveza Srbije je istakao da su dosadašnjem selektoru otvorena vrata reprezentacije.
"Prva i ključna stvar je rešavanje problema selektora, odnosno vezano za Pešića. U kontaktu smo. Neću da žurim sa njim! Nisam nezadovoljan kako ide, mada vidim da se pravi senzacije, euforije po medijima... Pešiću su otvorena vrata i najbolje bi bilo da se nastavi kontinuitet. Razgovarali smo više puta, a od čega zavisi ostanak? Tu je tri godine i prošao je raznorazne situacije i Pešić ima godina, poštujem šta je izjavio, ali mislim da je put otvoren da se napravi još jedan iskorak", rekao je Nebojša Čović gostujući na TV Prva.
Smatra da ne treba dizati buku oko izbora novog selektora.
"Mi nemamo zlatnu medalju od 2006. godine, iduće godine je Evropsko prvenstvo i to može da bude dodatni izazov. Pustimo da uradimo posao u tišini. Nema koristi od buke, neće se pokazati tu ko je sposoban ili nije i ko je dobronameran ili nije", rekao je Čović.
0 Komentara