Čović: "Plašim se, možemo da se ne kvalifikujemo za SP, to zatvara vrata za OI"

Autor: Aleksandar Obrenović
subota 06.12.2025.
14:15
Izvor: Sportske.net

Nebojša Čović smatra da reprezentaciju Srbije očekuje izuzetno teške kvalifikacije.

Andrija Sokovic/Starsport
Andrija Sokovic/Starsport

Povezane vesti

Besmislene kvalifikacije gde nijedna reprezentacija nije kompletna će se nastaviti u februaru i martu. 

Naša reprezentacija će igrati dva meča protiv Turske koja je prvi favorit naše grupe iz razloga što su najkompletnija reprezentacija u kvalifikacijama, samo bez NBA igrača. 

Nebojša Čović, predsednik našeg Saveza, istakao je jutros na TV Prva da je Dušan Alimpijević pravi izbor za selektora i da je dovoljno iskusan da se nosi u ovim kvalifikacijama. 

"On jeste mlad, ali je dovoljno iskusan. Prošao je puno teških situacija. On je selektor koji je 'bačen u vatru'. Sa Crvenom zvezdom je dosta dobro uradio, tada je budžet Zvezde bio oko 4,5 miliona evra. Imao je 11 pobeda u Evroligi. Nije uspeo u ABA ligi, pošto je pokraden od Budućnosti", rekao je Čović. 

Šta očekuje reprezentaciju u nastavku?

"Februar mesec će biti jako težak. Mi 27. februara igramo sa Turskom ovde, videćemo da li u Beogradu, nadam se da hoćemo. Onda gostujemo Turskoj u Istanbulu. Oni su bili retka reprezentacija koja je bila kompletna u ovom prostoru, jedino su falili igrači iz NBA. Država je to regulisala, videćemo kakav ćemo mi sastav moći da obezbedimo 27. februara, odnosno 3. marta. Posle u Junu idemo Švajcarcima, a onda nam dolaze Bosanci. Uopšte nisu naivne kvalifikacije za Svetsko prvenstvo. Ne budemo li se koncentrisali na košarku, plašim se da možemo da dođemo da se ne kvalifikujemo na Svetsko prvenstvo. To zatvara vrata za Olimpijske igre", dodao je Čović.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke