Crno-beli bravo, bravo! Ovako se ulazi u Top 8 Evrolige!

petak 03.02.2023.
20:50

Izvanrednu formu ekipa Partizana potvrdila je i na ''vrućem'' gostovanju u Kaunasu.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U izvanrednom ambijentu ''Žalgirio Arene'' u Kaunasu, Partizan je večeras u utakmici 23. kola Evrolige upisao treću uzastopnu pobedu, savladavši domaći Žalgiris rezultatom 88:74.

Ovo je bila najbolja igra ekipe Partizana ove sezone na gostovanjima u Evroligi i izuzev donekle u trećem kvartalu kada je Žalgiris izvršio pritisak u pokušaju da vrati rezultatsku neizvesnost, tim Željka Obradovića je sve vreme dominirao na terenu.

Sada Partizan ima 12 pobeda i 11 poraza, baš kao i Žalgiris, ali crno-beli su dobili oba međusobna duela i zbog toga su u prednosti na tabeli, sa velikim šansama da se do kraja ligaškog dela sezone izbore za plasman u plej-of.

Partizan je izvanredno odigrao prvo poluvreme, i to je bilo najbolje izdanje crno-belih na gostujućim terenima od početka sezone u Evroligi.

Matijas Lesor je odmah uspostavio dominaciju pod košem Žalgirisa, crno-beli su imali dosta ofanzivnih skokova, a uz to je i šut odlično funkcionisao kod većine igrača koji su dobili priliku od početka meča.

Košarkaši Žalgirisa nisu znali odakle im preti veća opasnost, što su crno-beli obilato koristili. Van linije 6.75m ''rešetali'' su i Panter, Ledej, Papapetru, Egzum, Avramović... i raznovrsnom igrom u napadu, uz konstantnu čvrstinu u odbrani košarkaši Partizana su iz minuta u minut uvećavali prednost. Pred kraj prve četvrtine Partizan je već imao trinaest poena prednosti, bilo je 26:13, a tokom druge deonice crno-beli stižu i do svoje sedme trojke iz 12 pokušaja, kojom je Panter doneo Partizanu maksimalnih 22 poena razlike - 42:20!

Veći deo druge četvrtine Partizan je odigrao sa visokom petorkom u kojoj su zajedno bili i Lesor i Smailagić na centarskim pozicijama i utisak je da je to dalo još veću čvrstinu Partizanovoj odbrani, pogotovo u defanzivnom skoku koji je bio problematičan u prvom kvartalu.

Što je najvažnije, Partizan nije dozvoljavao veće oscilacije u svojoj igri, a na poluvreme crno-beli su odneli 17 poena prednosti - 47:30.

Naravno, bilo je jasno da Žalgiris nije pokazao svoje pravo lice, pre svega u napadu i da će litvanski velikan pokušati da u nastavku što pre smanji razliku i uhvati rezultatski priključak.

Znatno veća agresivnost Žalgirisa bila je primetna od samog starta treće četvrtine, polako su domaći smanjivali razliku, a Papapetru, Smailagić i Lesor su postigli nekoliko važnih poena, kada su domaći pretili da prednost crno-belih učine jednocifrenom.

Na četiri minuta do kraja treće deonice kapiten Ulanovas pogađa trojku i smanjuje na 56:46, što je atmosferu u dvorani učinilo znatno drugačijom i od tog trenutka Žalgiris je dobio mnogo znažniju podršku sa tribina.

Podlegli su košarkaši Partizana pritisku sa tribina, šut ih više nije služio kao u prvom poluvremenu, a Žalgiris iz kontre smanjuje na 58:50.

Reagovao je Željko Obradović tajm-autom, ali nije vredelo, usledila je greška Lesora, pa zakucavanje Hejsa za 58:52.

Papapetru je uzvratio svojom novom trojkom, on je u trećem kvartalu držao Partizan kada je napad u pitanju, ali je sve više problema bilo u odbrani i Žalgiris je uspeo da vrati rezultatsku neizvesnost u ovu utakmicu.

U poslednjih deset minuta ušlo se vođstvom Partizana od sedam poena razlike, 61:54.

Već u prvom napadu Dante Egzum je vratio crno-bele na ''plus deset'', delom zahvaljujući i tehničkoj grešci koja je dosuđena treneru Žalgirisa Maksvitisu.

A kada je Smailagić pogodio trojku, navijači Žalgirisa su se ponovo utišali, grupa Partizanovih pristalica je ponovo došla do punog izražaja, a Maksvitis je bio prinuđen da zatraži tajm-aut pri vođstvu crno-belih od 67:54.

Brazdejkis je prekinuo ovu mini-seriju Beograđana, ali onda svoje prve poene na ovoj utakmici pogađa Naneli, i to trojku za 70:56. Zatim sledi Egzumova bravura u odbrani, osvojena lopta, pa kontra koju je realizovao Ledej i Partizan je uvećao prednost na 72:56!

Sve značajniju ulogu u ekipi Partuzana je tokom poslednje četvrtine imao Naneli koji je na pet i po minuta do kraja sa linije penala uvećao prednost na 18 poena razlike, ali je vrlo brzo trojkom uzvratio Dimša za 76:61.

Ali, opet je Naneli preuzimao odgovornost u napadu i kada su crno-beli stigli na 81:61, postalo je i domaćim igračima jasno da od preokreta neće biti ništa.

Papapetru je sa 17 poena bio najefikasniji u Partizanu, Lesor je upisao 14, uz šest skokova, Panter 14, Egzum 11, Ledej 11, uz 10 skokova, Naneli 10 poena.

U ekipi Žalgirisa najefikasniji Brazdejkis sa 17, Birutis i Smits su upisali po 10.

-
U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.