Crveno svetlo za Atamana - Efesov četvrti poraz

petak 15.10.2021.
22:44

Nastavlja se crna serija turskog tima.

Turskih Airlines EuroLeague

Košarkaši Olimpije iz Milana naneli su aktuelnom evropskom prvaku četvrti poraz u četvrtom kolu Evrolige. Italijanski tim slavio je protvi Efesa kod kuće rezultatom 75:71 (16:21, 26:15, 21:13, 12:22).

Prva četvrtina pripala je Efesu koji je poenima Micića i Petruševa poveo 21:16 pred prvu pauzu. U nastavku Olimpija je počela da preuzima inicijativu i dobila naredni period za vodstvo na poluvremenu od 42:36.

Nije ovo bila velika, a kamoli nedostižna razlika za turski tim, ali je u trećoj deonici domaćin uspeo da je poveća i zada Efesu težak zadatak pred poslednji kvartal.

Bilo je oscilacija u poslednjih 10 minuta. Gosti samo što se približe, Olimpija uspe da pobegne. Micić je imao priliku da smanji na jedan razlike, ali je promašio trojku i domaći su se ponovo odlepili i na kraju slavili.

Dilejni je predvodio Olimpiju sa 16 poena, Hol je upisao 13, Šilds 12 i Datome 11.

Srpski plejmejker Vasilije Micić bio je najefikasniji u svom timu sa 17 poena, uz pet asistencija, Larkin je do dao 13, uz devet skokova, dok je Filip Petrušev postigao 10 poena, uz pet skokova.