Čudesna partija Nikole Vučevića, Bulsi preslišali šampiona, Klipersi lako sa Hjustonom

ponedeljak 16.01.2023.
00:09

Bravo, Nikola!

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su večeras Hjuston sa 121:100 i naneli mu deveti uzastopni poraz u NBA ligi.

Kliperse su predvodili Terens Man sa 31 poenom, šest skokova i četiri asistencije i Kavaj Lenard sa 30 poena, šest skokova i četiri asistencije. Norman Pauel dodao je 18 poena, a Ivica Zubac 10 poena, pet skokova i pet asistencija.

U ekipi Hjustona Erik Gordon bio je najefikasniji sa 24 poena, a Kenjon Martin postigao je 22 poena uz devet skokova. Alperen Šengun imao je 15 poena, uz osam skokova i šest asistencija, a Džabari Smit dodao je 12 poena.

Srpski centar Boban Marjanović igrao je dva minuta i 10 sekundi za Hjuston, nije se upisao u strelce, a imao je jedan skok.

Hjuston je najslabija ekipa u ligi sa 10 pobeda i 33 poraza. Klipersi imaju 23 pobede i 22 poraza.

Uspešna na svom terenu bila je i ekipa Čikago Bulsa koja je savladala aktuelnog šampiona, Golden Stejt Voriorse sa 132:118, uz fantastičnu partiju crnogorskog košarkaša Nikole Vučevića.

Utakmica je bila puna obrta. Bulsi su ubedljivo dobili prvu četvrtinu sa 35:20, ali su gosti uzvratili u drugoj i napravili preokret. Ipak, u nastavku meča Čikago je bio bolji, Nikola Vučević nezadrživ i Voriorsi na to nisu imali pravi odgovor.

Vučević je utakmicu završio sa 43 poena, 13 skokova i četiri asistencije, uz šut iz igre 18/31, od toga trojke 5/10. Uz njega, odličnu partiju je prikazao Zek LeVin sa 27 poena, devet skokova i šest asistncija.

U ekipi Golden Stejta, Klej Tompson najefikasniji sa 26 poena, po četiri skoka i asistencije, a Stef Kari ga je pratio sa 20 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Bulsi su tako prekinuli seriju od tri poraza, sada imaju skor 20-24, a Golden Stejt je upisao 21 pobedu i 22 poraza iz 43 utakmice.