subota 09.04.2022.
21:32

Neverovatan šut iz igre Džoela Embida i nova fantastična partija.

AP Photo/Chris Szagola

Džoel Embid je pružio novu fantastičnu partiju u pobedi svog tima protiv Indijana Pejsersa - 133:120.

Domaćin na ovom meču je poveo sa 10 poena prednosti u ranoj fazi meča (13:3), do kraja prve deonice su ubacili čak 37 poena, a odbrana Indijane kao da nije ni postojala.

Ubrzo je bilo i preko 20 poena razlike za Filadelfiju, ali je serija Indijane pred kraj poluvremena od 6:0 dala nadu gostima da mogu do pobede na ovom meču.

Gosti su u trećoj deonici prišli na samo pet poena razlike, ali nisu imali rešenje za Embida koji je briljirao i iz minuta u minut je rešavao situacije ispod koša bez velikih problema.

Na kraju Embid 41 poen, 20 skokova, 4 asistencije, šut iz igre 14-17. Harden je dodao 22 poena i 14 asistencija. Kod Indijane Briset 20 poena.

Inače, Embid je jedini košarkaš koji je ove sezone uspeo da stigne do ovakvih brojki od 40 i više poena i 20 i više skokova.