08:14

Kakva utakmica i pobeda Meveriksa!

EPA-EFE/CRAIG LASSIG

Novi "brejk" Dalasa u Minesoti.

Luka Dončić i drugovi uspeli su da se vrate iz zaostatka od 18 poena razlike tokom druge četvrtine i trojkom Slovenca savladaju Timbervulvse sa 109:108 u drugom meču finala Zapadne konferencije NBA lige, tako povedu sa 2:0 u pobedama.

Igrao je sjajno inspirisani domaćin tokom prvog poluvremena u čijem je finišu poveo sa ubedljivih 55:37. Tada se činilo da će Minesota stići do trijumfa i izjednačiti u seriji, ali tako nisu mislili Dončić i drugovi.

Uspeo je gost da se vrati već u trećoj četvrtini, priđe na samo dva poena zaostatka (79:77) i od tada bude u egalu.

U neizvesnoj završnici odgovornost je preuzeo najbolji igrač Dalasa Dončić, uzeo loptu u svoje ruke i pogodio trojku za pobedu preko najboljeg defanzivca lige Rudija Gobera na tri sekunde pre kraja utakmice.

Dončić je bio i najefikasniji sa tripl-dabl učinkom od 32 poena, 13 asistencija i 10 skokova, dok mu je "prvi pomoćnik" Kajri Irving podršku dao sa 20 ubačenih poena.

Kod Minesote bolji od ostalih bili su Naz Rid sa 23 i Entoni Edvards strelac 21 poena.