Darušafaka nanela drugi prvenstveni poraz desetkovanom Feneru

subota 08.01.2022.
20:44

Fener bez mnogo šansi.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Košarkaši Fenerbahčea pretrpeli su drugi poraz u turskoj Superligi pošto je od njih bila bolja Daušafaka rezultatom 79:61.

Darušafaka je bila konkretniji i bolji protivnik što je na kraju rezultatom i potvrdila.

Gosti su u prpvom poluvremenu stekli 14 poena prednosti, ali je krajem druge četvrtine Fener uhvatio zalet i uspeo dobrom realizacijom da stigne do pola koša zaostatka.

Međutim, to je bilo sve od tima Saše Đorđevića, koji je igrao bez Veselog, De Koloa i Bukera.

Darušafaka je u nastavku potpuno razoružala domaće i ostvarila ubedljivu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kopejn sa 15 poena, sedam asistencija i pet skokova, But je upisao 12.

U redovima Fenera Pjer je upisao 17 poena uz devet skokova, a Polonara 12 poena uz šest skokova. Marko Gudurić stao je na devet poena, dve asistencije i dva skoka.