Darušafaka pobeđuje samo u gostima, Žalgiris ponovo poražen

petak 04.11.2016.
20:04

Ekipa Žalgirisa je pobeđena i četvrti put u pet mečeva, dok je Darušafaka stigla do treće pobede.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Ekipa Dejvida Blata stigla je do treće pobede u Evroligi i to na gostovanju Žalgirisu pošto su slavili sa 80:83 (25:15, 10:11, 21:35 i 24:22).

Od tri utakmice u gostima, Darušafaka je dobila sve tri, a obe utakmice na svom terenu je izgubila.

Kao što se da primetiti, utakmica je rešena u trećoj četvrtini kada su gosti uspeli da postignu neverovatnih 35 poena.

Gosti su čitavu poslednju četvrtu četvrtinu imali od 5-10 poena prednosti, jedino su u poslednjem minutu domaći smanjili na -3.

Ipak, to nije bilo dovoljno, Darušafaka je stigla do nove pobede u EL.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Leo Vesterman koji je postigao 21 poen, isto toliko je imao Jankunas koji je imao i 11 skokova za indeks 36, dok su na drugoj strani goste predvodili Moerman i Vilbekin sa 16 poena i Vonamejker sa 14.