De Kolo držao Asvel u igri, ali Valensija je odnela bodove!
Valensija trijumfalno obeležila povratak u elitno društvo.

Povezane vesti
Završena je i poslednja utakmica prvog kola Evrolige. Valensija je večeras u Lionu kao gost savladala domaći Asvel rezultatom 80:77.
Bila je to ravnopravna utakmica tokom svih 40 minuta. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a ni jedni, ni drugi nisu uspevali da steknu neku osetniju prednost.
Valensija je u drugoj četvrtini uspela da u jednom trenutku stekne sedam poena prednosti, što je Asvel brzo ''istopio'', a domaći su u nastavku imali svoijih maksimalnih ''plus pet''.
Ipak, u finiš meča je Valensija ušla sa blagom prednošću, a na pet sekundi do kraja Rivers je sa linije penala pogodio na 80:77.
Imao je Asvel još jedan napad, ali domaći su izgubili loptu, Herison se okliznuo i šansa za eventualni produžetak je propala.
Tompson sa 15 i Kosteljo sa 13 poena i 10 skokova su vodili Valendiju do pobede, Rivers je takođe imao 13 poena, uz šest skokova, a kod domaćih najbolji veteran De Kolo 17 poena.
0 Komentara