utorak 20.12.2022.
22:41

Najteži poraz od početka sezone.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Počelo je deveto kolo Evrokupa, a večeras su odigrane prve dve utakmice, po jedna u obe grupe.

U Grupi A težak poraz je pretrpela ekipa turske Burse, koja je na gostovanju ekipi Breše u Italiji poražena sa čak 36 poena razlike - 110:74.

Tokom prvog poluvremena ekipa koju sa klupe vodi Dušan Alimpijević se još i dobro držala, posle 20 minuta igre Breša je imala samo osam poena prednosti, ali u nastavku potpuna dominacija domaćina koji je drugo poluvreme dobio sa čak 59:31.

Pobedničku ekipu predvodio je Masinburg sa 18 poena, Kurno je upisao 15, a Gebrijel 12 poena, uz šest skokova. U ekipi Burse najbolji je bio Zek Ogast sa 22 poena.

Bursa je pretrpela četvrti poraz, pa sada ima skor 5-4, a Breša je stiga do četvrtog trijumfa u Grupi A.

''Stotka'' i u Grupi B, gde je Hapoel iz Tel Aviva kao gost savladao ekipu grčkog Promiteasa u Patrasu sa 100:83. Mekre je briljirao u pobedničkoj ekipi sa 26 poena i osam asistencija, a najefikasniji u Promiteasu bio je Jang sa 17 poena. Naš Nemanja Dangubić je u poraženoj ekipi upisao pet poena, dve asistencije i jedan skok.

Posle ovakvog epiloga obe ekipe imaju skor 5-4 u Grupi B.