Debakl Igokee u Španiji, postigla samo 47 poena! Džikićev Hapoel dobio dramu u praznom ''Pioniru''

sreda 01.11.2023.
20:43

Potpuna nemoć ekipe iz Laktaša.

FIBA Champions League

Večeras se igraju utakmice drugog kola u FIBA Ligi šampiona, a Igokea je pretrpela i drugi poraz u ovom takmičenju. I to prilično bolan i ubedljiv.

Tim iz Laktaša je večeras gostovao španskoj Mursiji i izgubio rezultatom 72:47 (19:11, 16:8, 23:19, 14:9), pa se posle dva odigrana kola u Grupi H nalazi na poslednjem, četvrtom mestu, iza Tortone (2-0), Mursije (1-1) i Tofaša (1-1).

Izuzev samo u trećoj četvrtini kada je postigla 19 poena, Igokea je preostalih 30 minuta katastrofalno odigrala u napadu, pa se do kraja samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Mursija dobiti ovaj meč.

Kopen i Dijanj su sa po 11 poena bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a kod gostiju bolji od ostalih bio je Nikola Tanasković sa 15 poena i 5 skokova.

Hapoel iz Jerusalima, koji drugu sezonu zaredom sa klupe vodi srpski trener Aleksandar Džikić, zbog rata u Izraelu kao domaćin do daljnjeg igra svoje mečeve u beogradskom ''Pioniru'', a večeras je posle mnogo uzbuđenja uspeo da trijumfuje nad turskim Galatasarajem, rezultatom 99:96.

Pred prazniom tribinama, u regularnom toku meča rezultat je bio 83:83, pošto je Džikićev tim u samom finišu uspeo da nadoknadi šest poena zaostatka i od 77:83 stigne do produžetka.

U dodatnih pet minuta Hapoel je bio bolji, stekao je i šest poena prednosti, Galatasaraj je zatim prišao na 98:96, ali u penal-završnici je izraelski predstavnik potvrdio trijumf.

Kerington sa 27 i Rendolf sa 20, Smit sa 19, uz 6 asistencija i Henkins sa 14 poena i osam skokova predvodili su pobedničku ekipu, a u Galatasaraju najbolji su bili Jeboa sa 27 poena,  Kori Volden sa 18 i Halilović sa 15 poena i 11 skokova.