petak 09.12.2022.
20:47

Furiozno drugo poluvreme Efesa.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Nastavljeno je 12. kolo Evrolige, a u prvoj utakmici večerašnjeg programa, aktuelni prvak Evrope, turski Efes, ubedljivo je kao gost savladao ekipu Žalgirisa u Kaunasu reultatom 86:60.

Domaći tim, koji će u utork gostovati Crvenoj zvezdi, samo je tokom prvog poluvremena bio ravnopravan rival favorizovanim gostima.

Posle prvih 20 minuta igre rezultat je bio 33:33, ali već u trećoj deonici koju je Efes furiozno odigrao i dovio sa 30:15, postalo je jasno da bodovi putuju u Istanbul.

I ne samo da Žalgiris do kraja nije uspeo da pripreti, nego je doživeo i pravi rezultatski debakl pred svojim navijačima.

Najzaslužniji za ovakav epilog bio je Buboa sa 20 poena, sedam asistencija i četiri skoka, a uz njega i naš Vasa Micić sa 19 poena, pet asistencija i dva skoka.

U domaćem timu jedini igrač sa dvocifrenim poenterskim učinkom bio je Amerikanac Kavano sa 15 poena i osam skokova.

Efes je tako nastavio seriju pobeda u Evroligi, ovo mu je ukupno sedma, a Žalgiris je pretrpeo treći poraz u poslednja četiri meča, pa sada ima po šest pobeda i poraza.