23:12

Za jednu sezonu Evrolige, mnogo je poraza na jednu loptu...

Euroleague
Euroleague

Košarkaši Crvene zvezde još jednom su poklekli u završnici utakmice i Asvel je to, baš kao i većina rivala u Evroligi uspeo to da iskoristi.

Zvezda je imala utakmicu u svom ritmu. Promašivali su u prvom poluvremenu, ali isto tako igrali odličnu odbranu zahvaljujući kojoj su stigli do "+14", pa i do "+10" na kraju prvog dela...  Držali su se podalje od Asvela koji je ipak uspeo da se pokrene u drugom poluvremenu i u trećoj četvrtini napravi krucijalan trk ka pobedi (69:67) koju su prigrlili u neizvesnoj završnici.

Mogli su Radonjićevi izabranici i do pobede u poslednjim sekundama, želeli su dug napad, dobili su ga, ali Ivanovićev izbor da traži Ognjena Dobrića koji je igrao u ritmu - bio je najgori mogući.

Nije prvi put da Crvena zvezda ove sezone gubi u završnici utakmica. Srpski šampion je često labilan u završnicama i izgubili su čak četiri od poslednjih pet duela kada se u finiš ulazi praktično na jednu loptu.