Partizan opet bez trofeja, Zvezda sa Kampacom može sve, čak i bez trenera!

petak 17.02.2023.
23:31

Veliki preokret Crvene zvezde za plasman u finale Kupa Radivoja Koraća, i to bez isključenog trenera Ivanovića..

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Za trofej Kupa Radivoja Koraća u subotu će se boriti ekipe Mege i Crvene zvezde.

Mega je u prvom polufinalu posle velikog preokreta savladala FMP sa 86:67, a u sličnom rezultatskom razvoju događaja je i Crvena zvezda večeras u Nišu savladala Partizan sa 83:75.

Ravnopravna borba obeležila je prvih šest minuta derbija, a onda je Partizan posle trojke Ledeja stigao do pet poena prednosti - 12:7.

Nemanja Nedović je zatim preuzeo glavnu ulogu u ekipi Crvene zvezde, ali Vildozu nije služio šut, promašivao je i zicere, i šuteve za tri poena, a ni Kampaco se nije napadački isticao.

Partizan je održavao rezultatsku prednost predvođen raspoloženim Ledejom, a posle prve četvrtine rezultat je bio 21:15 u korist crno-belih.

Ali, početkom druge četvrtine Zvezda ostaje bez trenera Duška Ivanovića koji je zbog protesta dobio dve tehničke greške. Razlog za ovakvu reakciju Zvezdinog trenera bio je prvo nedosuđen faul Smailagića nad Petruševom, sudije su to videle kao blokadu od strane centra Partizana, a onda je u kontri crno-blih Lazareviću dosuđen faul nad Panterom.

Partizanova prednost se uvećavala, Ledej je bio nepogrešiv, a svoje mini-serije poena imali su i Lesor i Naneli, pa su crno-beli stigli i do 18 poena prednosti - 44:26.

Potencijalni problem koji preti ekipi Partizana jesu tri lične greške Dantea Egzuma, pa mu je tokom prvog poluvremena trener Obradović skratio minutažu.

A da se Zvezda neće predati ni posle velikog rezultatskog zaostatka, pokazala je njena serija u finišu druge četvrtine kada je napravila seriju 8:0 uz odličnu saradnju Kampaca i Bentila, a svoje prve poene tada je konačno postigao i Luka Vildoza.

Tako se na poluvreme otišlo rezultatom 44:34 za Partizan, pri čemu su crno-beli imali šest, a Zvezda samo jednu, i to Lazićevu pogođenu trojku u prvom poluvremenu. Složićete se, nije bilo realno da takav odnos snaga u šutu van linije 6.75 metara potraje, bar kada je Zvezdina bekovska linija u pitanju, što se vrlo brzo i potvrdilo.

Bolja igra Zvezde nastavila se i od početka druge četvrtine, pre svega u odbrani, pa je Partizan sve teže dolazio do poena, a na drugoj strani su Kampaco i Vildoza počeli da pogađaju trojke i Zvezda je posle nepuna četiri minuta igre u trećem kvartalu smanjila na 50:45!

Crno-beli su nastavili da promašuju, ni Naneli više nije tako siguran u šutu, promašio je i Egzum za tri poena, a na drugoj strani Kampaco svojim novim poenima smanjuje vođstvo Partizana na 50:47.

Partizan je nakratko odgovorio, ali Luka Vildoza je definitivno uhvatio prepoznatljivi napadački ritam i novom trojkom je stigao već do 10 svojih poena, od toga osam u prvih pet minuta treće četvrtine.

Pri rezultatu 54:50 navijači Crvene zvezde upalili su baklje na svojoj tribini, došlo je do kraćeg prekida, a pošto im se obratio kapiten Branko Lazić stekli su se uslovi da se meč nastavi.

Sportske.net

A čim se meč nastavio, Zek Ledej je napravio četvrtu ličnu grešku i uz tri lične Dantea Egzuma koji je u drugom poluvremenu ređao promašaje, to su bili najveći problemi Partizana.

U takvoj situaciji se kao lider ekipe nametnuo Džejms Naneli čija je napadačka kriza brzo prošla i njegovim poenima Partizan je uvećao prednost na 58:51.

Zvezdin novi odgovor režirao je Filip Petrušev, sedam njegovih poena u nizu i Zvezda je prvi put povela posle prve četvrtine! Potpuni povratak crveno-belih posle 18 poena zaostatka!

Rezultatom 59:58 u korist Crvene zvezde ušlo se u poslednjih deset minuta, a Petrušev je nastavio svoju seriju, posle čega trojku pogađa i Nedović za 64:60 u korist Crvene zvezde.

Anđušić zatim pravi prekršaj u napadu posle čega novim poenima Petruševa Zvezda uvećava prednost na 66:60, uz faul Trifunovića. Partizan je u tim trenucima igrao bez Ledeja, Egzuma, Lesora i Nanelija, što je Zvezda sjajno iskoristila i potpuno okrenula tok ovog meča.

Pomenuti kvartet je morao da vrati u igru trener Obradović, ali ni to nije pomoglo Partizanu, Nedović pogađa novu trojku za 69:60 u korist Crvene zvezde koja je nezadrživo koračala ka pobedi.

A onda, kao i u prvom polufinalnom susretu između FMP-a i Mege, navijači su izazvali prekid meča, pauza je trajala oko pola sata, a do kraja meča ostalo je sedam i po minuta.

Kada je meč nastavljen, Lesor je zakucao, a odgovorio mu je Kampaco maestralnom asistencijom iza leđa za Luku Mitrovića na ulasku u posldnjih šest minuta meča.

Razigrao se Mitrović u ovom nastavku meča, vezao je još četiri poena i Zvezda je prvi put stekla dvocifrenu prednost - 75:64.

Partizan je na dva i po minuta do kraja uspeo da priđe na četiri poena razlike, ali Vildoza je odbio taj nalet crno-belih i praktično rešio meč.

U finišu Matijas Lesor je bio previše nervozan, ušao je u sukob sa Vildozom, što je bio i kraj meča za centra Partizana koji je kažnjen tehničkom greškom.

Vildoza na kraju 15 poena u ekipi Crvene zvezde, Petrušev 14 i Nedović po 14, Kampaco 12, Mitrović 11 poena, a u Partizanu Naneli 19, Ledej 16, Lesor 13 i Panter 12 poena.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.