21:57

Asvel slavio posle drame.

@LDLCASVEL
@LDLCASVEL

Košarkaši Asvela pobedili su Albu u Berlinu u osmom kolu Evrolige rezultatom 73:68.

Gosti su stekli prednost već na startu meča, poveli su posle prvih 10 minuta 28:13 i nagovestili dominantu utakmicu.

U nastavku uspela je Alba da se vrati i smanji prednost pre svega šutom za tri poena za 35:43 na poluvremenu.

Gde su stali u drugoj četvrtini, nastavili su u trećoj. Alba je odmah na startu drugog poluvremena napravila seriju od 12:0 i povela 47:43 i do kraja deonice nije ispuštala prednost.

Ipak, Asvel je poslednji kvartal otvorio mini-serijom od 7:0 i vratio prednost, koja je porasla i na 10 poena sredinom četvrtine. Alba je uspela i ovo da stigne, uvede meč u neizvesnu završnicu, ali ne i da slavi.

Najefikasniji kod Asvela bio je Luvavu sa 19 poena, De Kolo je postigao 16, dok je Fal upisao dabl-dabl sa 14 poena i 11 skokova.

U Albi istakao se Timan sa 16 poena, koji je bio i jedini dvocifreni u ekipi.