21:16

Još jedna sjajna partija srpskog reprezentativca.

Marko Djokovic/STARSPORT

Dugo je Filip Petrušev ove sezone bio u drugom planu u ekipi Efesa, spekulisalo se pre nekoliko meseci da bi mogao da ode negde na pozajmicu, pominjalo se i Zvezdino interesovanje, ali je ostao u Istanbulu i u poslednjih par mečeva u turskoj Superligi došao je do punog izražaja.

Maksimalno je iskoristio minutažu koju je dobio, pa je pre tri dana protiv Afjona dominirao sa 28 poena, a odličan je bio i večeras u pobedi Efesa na gostovanju Merkezefendiju rezultatom 80:65.

Petrušev je večerašnji meč završio sa 22 poena, šest skokova i dve asistencije za 30 minuta u igri, a efikasniji od njega u pobedničkoj ekipi bio je samo Tunčer sa 24 poena i šest asistencija.

Ovom pobedom Efes se na vrhu tabele izjednačio sa Fenerbahčeom. Obe ekipe posle 27 odigranih kola imaju skor od 21 pobede i šest poraza.

Podsetimo, Fenerbahče je večeras završio takmičenje u Evroligi porazom od Makabija, a Efes je zahvaljujući ishodu te utakmice saznao ime rivala u Top 8 fazi EL.