Dominacija "Orlića" - Turci osam minuta bez poena!

subota 18.07.2015.
21:58

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je sjajno poluvreme u polufinalu Evropskog prvenstva protiv selekcije Turske. Nakon nešto lošijeg otvaranja meča "Orlići" napravili seriju 18:0 zaključavši svoj koš na osam minuta.

FIBA/Ciamillo-Castoria/Castoria

Košarkaška reprezentacija Srbije uzrasta do 20 godina pokazala je kako se "minus faza" na otvaranju važne utakmice pretvara u fantastičnu seriju.

Srbija je osam i po minuta polufinalnog meča sa Turskom gubila rezultatom 17:10, a onda je usledila fantastična serija izabranika Vladimira Đokića koji su u narednih osam minuta "zaključali" svoj koš.

Reprezentativci Turske nisu uspevali da se pomaknu sa cifre od 17 postignutih poena čitavih osam minuta a za to vreme "Orlići" su im zatrpavali koš napravivši seriju 18:0.

Do odlaska na odmor Turci su uspeli da se konsoliduju i spreče bruku pošto su na tri i po minuta pre kraja druge četvrtine postigli samo jedan poen sa linije penala.

"Orlići" su drugu deonicu dobili rezultatom 21:8 pa posle dvadeset minuta igre imaju prednost od 12 poena (37:25).