Dončić surov prema Pejsersima, Golden Stejt i Filadelfija ne staju!
Već do poluvremena Slovenac obavio najveći deo posla.

Povezane vesti
Prvo 29, sad 37 - Tata Stojaković gledao, sin Stojaković izdominirao
Bogdanović: "Lako je sa Zubcem, niko nas ne razume, još učim da igram s Hardenom"
Više nego solidno, kapiten Bogi razbio Majami! "Čopor" opet izujedao Denver!
Janis našao neverovatan način da izgubi, Zajon rastužio kapitena Bogdana!
Noćas je odigrano šest utakmica NBA lige, a počelo je ubedljivom pobedom Dalasa nas Indijanom rezultatom 132:105.
Ništa neobično, briljirao je Luka Dončić koji je Pejsersima ubacio 30 poena, od toga 22 već u prvom poluvremenu, uz 12 asistencija i šest skokova.
Dalas je zahvaljujući njemu bio veoma efikasan u prve dve četvrtine, posle kojih je vodio sa 72:60. Još uvek su gosti gajili nadu da bi mogli do preokreta, ali je u trećem kvartalu Dalas udvostručio tu razliku i rešio pitanje pobednika.
Uz Dončića se u pobedničkoj ekipi istakao i Bulok sa 23 poena, a kod gostiju Vašington najefikasniji sa 22 poena. Pejsersima je ovo 33. poraz u sezoni, a Dalas se učvrstio na petom mestu Zapada sa skorom 29-21.
Boston Seltiksi su stigli do svoje treće pobede u poslednja četiri meča, ukupno 26. u sezoni.
Oni su kao gosti savladali Nju Orleans Pelikanse rezultatom 107:97, uz sjajnu partiju Džejsona Tejtuma koji je meč završio sa 38 poena, osam skokova i sedam asistencija. Odličan je bio i Braun sa 31 poenom, a domaćin nije imao ni približno tako raspoložene igrače, najefikasniji u njihovim redovima bio je Alvarado sa 19 poena.
Seltiksi su u prvom poluvremenu stekli veliku prednost od dvadesetak poena razlike, Pelikansi su je prepolovili u trećoj četvrtini, ali više od toga nisu mogli u ovom meču.
Mnogo zanimljivije bilo je u duelu Filadelfije i Sakramento Kingsa, a domaći Siksersi su upisali četvrti uzastopni trijumf. Slavili su sa 103:101, najviše zahvaljujući nezadrživom Džoelu Embidu koji je ostvario ''dabl-dabl'' učinak od 36 poena, 12 skokova i šest asistencija. Kingsi su imali raspoloženog Halibartona sa 38 poena i sedam asistencija i sa njim u glavnoj ulozi su bili gotovo neprekidno u vođstvu sve do uvodnih minuta poslednje deonice. Tada Filadelfija pravi preokret, povela je nešto kasnije sa 99:90, ali se Kingsi nisu predavali, pa su u samom finišu uspeli da serijom 8:0 učine pobedu domaćina minimalnom.
Filadelfija je četvrta na Istoku sa 30 pobeda i 19 poraza, Kingsi su među najslabijima na Zapadu sa skorom 18-33.
Memfis je na svom terenu bio ubedljiv protiv Vašingtona, bilo je 115:95, a najveći deo posla domaći su rešili u prve dve četvrtine kada je razlika u njihovu korist išla i do 27 poena prednosti. Najzaslužniji za takav razvoj događaja je Morant sa 34 poena, a goste je predvodio Kajl Kuzma sa 30 poena.
U Majamiju se radilo ''prekovremeno'', Toronto je tek posle produžetka uspeo da trijumfuje rezultatom 124:120. Reptorsi su u većem delu meča imali vođstvo, ali je Majami u samom finišu regularnog toka uspeo da povede sa 100:98. Ipak, u penal završnici gosti sa linije slobodnih bacanja stižu do izjednačenja na 100:100 i u dodatnih pet minuta su ipak došli do zaslužene pobede. Fenomenalni Batler je dominirao na terenu, tripl-dabl učinak od 37 poena, 14 skokova i 10 asistencija, ali njegova izvanredna partija nije bila dovoljna Majamiju. Najzaslužniji za pobedu Toronta bili su Trent sa 33, Barns sa 22 i Siakam sa 21 poenom uz 13 skokova.
Noćašnji program završen je pobedom Golden Stejta nad Bruklinom rezultatom 110:106, što je peta uzastopna pobeda Voriorsa koji na drugom mestu Zapadne konferencije imaju skor 37-13. Bio je to zanimljiv duel, gosti su do kraja ''disali za vratom'' Voriorsima, ali nisu uspeli da iznenade.
Vigins je bio najbolji u pobedničkoj ekipi sa 24 poena, kod gostiju odličan Kajri Irving sa 32 poena i po sedam skokova i asistencija.
0 Komentara