20:06

Luka brutalan, Crna Gora odlična.

FIBA
FIBA

Košarkaši Slovenije pobedili su Crnu Goru u Ljubljani sa 104:100, u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo na kom će igrati obe selekcije.

Bio je ovo sjajan meč, Crna Gora je pružila žestok otpor favoritu i odigrala u egalu, ali prevagnuo je nestvarni Luka Dončić, koji je upisao tripl-dabl sa 34 poena, 13 skokova i 14 asistencija.

Kod pobednika se istakao i Prepelić sa 17 poena, dok su u sastavu Crne Gore prednjačili Mihailović sa 26 poena i Radončić, koji je dodao 21.

Gosti su se sredinom poslednje četvrtine vratili u život iz naizgled izgubljene pozicije - trojkom Vladimira Mihailovića u 37. minutu su istopili minus od 12 poena i izjednačili na 90:90, a potom bacanjima istog igrača preokrenuli na 92:91.

Razliku je, ipak, napravio Luka Dončić, koji je već u 28. minutu stigao do tripl-dabla i bio nerešiva enigma za odbranu Crne Gore.

As Dalasa je sjajno koristio sve rupe u odbrani rivala, lucidnim pasovima razigravao celu ekipu, a onda i kreirao seriju 6:0, kojom je Slovenija najavila trijumf - prvo je dao trojku, a potom i asistirao Jaki Blažiču za pogodak iza linije 6,75 i plus pet (97:92).

Dončić je, ipak, promašio dva bacanja, a Mihailović svojom šestom trojkom iz osam pokušaja poravnao na 97:97 na 49 sekundi do kraja.

Luka je uzvratio na isti način, a Nikola Vučević smanjio na 100:99.

Klemen Prepelič je iskoristio četiri bacanja, između njih Kendrik Peri samo jedno, pa je na 9,8 sekundi do kraja sve bilo rešeno.