Dorsi i Vezenkov razbili Bajernovu odbranu, uzalud odlični Lučić

petak 04.03.2022.
22:47

Znatno bolja igra gostiju u drugom poluvremenu.

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

U poslednjoj utakmici 28. kola Evrolige Olimpijakos je večeras kao gost savladao Bajern u Minhenu rezultatom 98:88.

Crveno-beli iz Pireja su posle ravnopravnog prvog poluvremena, u nastavku zaigrali mnogo bolje, kako u napadu, tako i u odbrani, pa su konstantno bili u rezultatskoj prednosti koja je u finišu dostigla i desetak poena razlike.

Nezadrživ u napadu bio je Dorsi sa 25 postignutih poena, šutirao je 4/4 za tri, 4/6 za dva poena, a uz njega odlični su bili i Vezenkov sa 17 poena i pet skokova, kao i Kostas Slukas sa 11 poena i 10 asistencija.

U Bajernu je Rubit bio najefikasniji sa 18 poena, a naš Vladimir Lučić se zaustavio na 15 poena i osam skokova. Još jedan srpski reprezentativac Ognjen Jaramaz je upisao devet poena i tri asistencije.