petak 24.05.2024.
23:44

Izvanredna partija iskusnog košarkaša.

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Ekipa Virtusa iz Bolonje prilično se muči u plej-ofu šampionata Italije, ali se rezultatski za sada drži.

Posle 3:2 u pobedama protiv Tortone u četvrtfinalu, Virtus je večeras pred svojim navijačima odigrao dramatičan meč protiv Venecije na startu polufinalne serije.

Virtus je slavio sa 103:89, ali tek posle produžetka, pošto je posle 40 minuta igre bilo 86:86.

Domaći su odlično odigrali prvo poluvreme, vodili su sa 15 poena razlike, ali su sve to ''prosuli'' u trećem kvartalu i dozvolili Veneciji da vrati potpunu rezultatsku neizvesnost.

Najzaslužniji što je Virtus izbegao ''brejk'' bio je sjajni Marko Belineli koji je meč završio sa 26 poena, uz 7/9 u šutu za tri poena! Pratio ga je Abas sa 13, a naš Dobrić je upisao dva poena, uz dva skoka i jednu asistenciju.

Kod gostiju najbolji Tesitori sa 20 poena i 9 skokova, a odlični su bili i Spisu sa 19 poena i 6 asistencija i Parks sa 17 poena i 7 skokova.