četvrtak 21.03.2024.
20:19

Tim iz Istanbula ostaje u trci za plej-in.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Večerašnji program u okviru 31. kola Evrolige počeo je utakmicom u Istanbulu, gde je domaći Efes posle velike borbe savladao poslednjeplasiranu Albu sa 85:84.

Efes je tako na najbolji način iskoristio prednost domaćeg terena u ovonedeljnom ''duplom kolu'', pa je posle Olimpijakosa pre dva dana, savladao i Albu pred svojim navijačima.

Ujedno je Efes zadržao šanse i za plasman u plej-in, sada ima 14 pobeda, koliko i Partizan i Valensija, koji tek treba da odigraju svoje mečeve u ovom kolu.

Izgledalo je na poluvremenu da će Efes lakše dobiti ovaj meč, posle odlično odigrane druge četvrtine koju je dobio sa 30:17.

Međutim, Alba je u trećem kvartalu napravila veliki preokret i uvela zatim utakmicu u dramatičnu završnicu, ali je presudila trojka Klajburna na 46 sekundi pre kraja, kada je Efes poveo sa 85:81.

Ilajdža Brajant je sa 24 poena predvodio pobedničku ekipu, 13 je upisao Klajburn, a u Albi su najbolji bili Tomas i Olinde sa po 17 poena.