utorak 21.11.2023.
21:17

Uspešan start novog trenera Budućnosti.

AdmiralBet ABA liga/Buducnost VOLI/Filip Roganovic

Pod vođstvom novog trenera Andreja Žakelja, ekipa podgoričke Budućnosti večeras je na svom terenu u dvorani ''Morača'' odigrala uzbudljivu utakmicu protiv italijanskog Trenta.

Bio je to meč osmog kola Grupe B Evrokupa, a rešen je tek u produžetku. Na kraju, 98:96 za Budućnost, a regularni tok meča završen je rezultatom 85:85. Ovo je treća pobeda Podgoričana do početka sezone u Evrokupu, čime je ujedno prekinula seriju oe četiri uzastopna poraza u ovom takmičenju.

Takođe, Podgoričani su se ovom pobedom izjednačili na tabeli sa Trentom koji sada takođe ima skor 3-5.

Finiš regularnog toka meča obeležio je Mekinli Rajt, koji je na pola minuta pre kraja izjdnačio na 85:85, ali je kasnije propustio priliku da donese pobdu svom timu na isteku 40. minuta igre.

U dodatnih pet minuta, Budućnost bolja, imala je vođstvo i zadržala ga do kraja, ali je imala i sreće, jer je u poslednjim sekundama Kamar Boldvin promašio oba slobodna bacanja za goste.

Makundu je sa 23 poena i 8 skokova predvodio ekipu Budućnosti do pobede, a Rajt ga je pratio sa 22 poena.

U ekipi Trenta istakli su se Hab sa 25 poena i 6 skokova i Grazulis sa 22 poena.